Kurşunsuz 95 (Excellium 95)

Akaryakıt

    Kurşunsuz 95 (Excellium 95)


    Türkiye'de Eurodiesel'in öncüsü Total, Excellium 97 kurşunsuz benzin ile araca, yol ve sürüş şartlarına bağlı olarak standart kurşunsuz benzinlere oranla her depoda daha fazla yol kat edebilme imkanı sağlar. Fransa'daki Total laboratuvarlarında geliştirilen Excellium teknolojisi ile üretilen Excellium 97, sınıfının en yüksek oktanı ile üstün bir performans ve diğer üstün özellikleriyle daha fazla motor koruması sağlarken çevreciliği ve cazip fiyatı ile de fark yaratmaktadır.


    Dünya akaryakıt, madeni yağ ve LPG pazarının önde gelen isimlerinden, Avrupa lideri Total, yeni kurşunsuz benzini Excellium 97 ile araç sahiplerine daha fazla yol kat edebilme imkanı sunmaktadır. Sınıfının (kurşunsuz benzin 95 oktan) en yüksek oktan değerine sahip olan Excellium 97, motor performansını arttırdığı gibi  sürtünme azaltıcı özelliği ile motordaki mekanik kayıpları azaltarak, motorun randımanını artırıp yakıt ekonomisi sağlamaktadır. Deterjan özelliği ile Excellium 97, motoru temizler  ve yakıt sistemine zarar veren birikintileri azaltır. Enjektörler ve emme supapları gibi motorun hassas parçalarının temizliğini yaparak motorun daha sağlıklı çalışmasını sağlar, ömrünü uzatır ve yakıt sistemini paslanmaya karşı korur.


    Üstün içeriğiyle hem daha fazla motor koruması sağlayan hem de daha çevre dostu bir ürün olan Excellium 97'nin karbonmonoksit emisyonu standart bir kurşunsuz benzine oranla %20'ye, sera etkisi yaratan karbondioksit emisyonu ise %5'e varan oranlarda düşük değerler taşımaktadır.


    Üstün nitelikli ürünlerin sunumundaki başarısıyla Türkiye'nin önde gelen otomotiv üreticilerinden kalite ödülleri kazanan Total, yeni ürünü Excellium 97'yi , Türkiye geneline yayılmış tüm Total istasyonlanlarında  Total güvencesiyle tüketicinin hizmetine sunmaktadır.